İndirim!

Chanel Chance Kadın Parfümü Edp 100 ML

109.99

-85%

Chanel Chance Kadın Parfümü genel olarak, yağmur sonrası ıslanmış kır çiçeklerinin kokusunu andırmaktadır.

Stokta yok

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!

  • 7 gün değişim garantisi.
  • 17.00’dan önceki siparişler aynı gün kargoda!
Güvenli Ödeme

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Ürün Özellikleri

Chanel Chance Kadın Parfümü Esans: Romantik Chanel Chance romantik bir rüyanın kadınsı duygularıyla yaratıldı. Tepe Notası: Sümbül, Yasemin Kalp Notası: Paçuli, İris Özü, Sedir Ağacı Dip Notası: Beyaz Misk, Vetiver, Amber, Vanilya

Ürün Avantajları

Günlük kullanıma uygundur.

Ürün Kullanımı

Temiz tene ve kıyafete istenilen sıklıkta uygulanır.

Kadınların en hassasiyetle yaklaştığı alışveriş konuları arasında kişisel parfüm seçimi başı çekiyor. Her kadın yaşamı boyunca onlarca farklı markaya ait, farklı tema ve notalarda parfümler satın alıyor ve pek çoğu bir kadın olarak kendilerini birebir yansıtan o biricik parfümü bulamıyor. Ancak dünya devi parfüm üreticilerinin piyasaya sunduğu yüzlerce parfüm arasından Chanel Chance Edp gibi çok nadir yaratılabilen parfümler, alternatifler arasından sıyrılıp dünya kadınlarının başlıca kokusu haline gelebiliyor.

Üç Cümlede Chanel Chance EDP

Chanel Chance Edp 100 Ml Kadın Parfümü, 2002 yılında dünyaya tanıtıldığı günden itibaren, kadınların biricik olduklarını hissetme, yaşamın özel şanslarını yakalama isteği gibi duygusal ihtiyaçlarına cevap verebilen en güçlü imza parfümlerden biri olmayı sürdürüyor. Dünya parfüm tarihine geçen büyük süksesiyle Chanel Chance parfümü, ünlü parfümör Jacques Polge’nin imzasını taşıyor. Polge: “Chanel Chance Edp, tüm genç ve kendini genç hisseden kadınlar için özel olarak dizayn edildi.” sözleriyle parfümün her yaş grubundan kadın tüketiciye hitap edebilen felsefesini ve yapısını ortaya koyuyor.

Chance, markanın 2000 sonrası ilk kadın parfümlerinden ve Chanel’in modern yüzünü temsil ediyor bir anlamda. Chance’in konsept olarak tasarlanmasının arkasında Chanel’in yaklaşık kırk yıldan fazla zamandır sanatsal direktörlüğünü yapan ve markayı dünyanın en önemli isimlerinden birisi haline getiren Jacques Helleu’nun imzasının olduğu belirtiliyor. Trajik şekilde Chance piyasaya sürüldükten beş yıl sonra hayatını kaybeden Jacques Helleu’nun da anısına saygı bir anlamda Chance. Ayrıca markanın kurucusu Coco Chanel’in şansa büyük inancı olduğu ve “Şans faktörü benim ruhumdur” benzeri sözü de muhtemelen parfüme Chance isminin verilmesinde etkili olmuştur. Biraz daha yakından inceleyelim Chance’i o zaman.

Chance’in açılışı ferah sayılabilecek buruk turunçgillerle gerçekleşiyor. Üst notalarında kremsi limon olduğuna iddiaya girebilirim. Buruk ve hafiften ekşimsi turunçgiller gayet kaliteli. Tabii kısa süre içinde turunçgiller geriye çekilirken ortaya abartılı şekilde kadınsı davranmayan çiçekler çıkıyor. Bir parça yasemin ve irisin hissedildiği orta bölüm gayet duru, sakin ve barışçıl. Kapanışta steril sayılabilecek misk noktayı koyuyor. Berrak miske eşlik eden huzurlu paçuli ve asla şekerli olmayan mütevazi vanilyayla alt notalar gerçekleşiyor.

Chance, bir Chanel olduğunu daha ilk saniyelerde belli edip, kalitesiyle sizi şaşkına çevirmeyi başarıyor. Kokusal anlamdaysa oldukça basit, sürprizsiz, iddiasız ve tekdüze ilerlemeyi tercih ediyor. Onun pürüzsüz sayılabilecek ferah kokusu, kesinlikle yaz parfümü hoppalığında, özensizliğinde ve uçuculuğunda değil. Oturaklı, mesafeli, serin, zaman zaman anaç ve ilginç şekilde neredeyse uniseks. Hem turunçgiller hem çiçekler hem de misk gayet dengeli ve özenli verilmiş. Hiç bir nota birbirinin alanına girmiyor.

 

 

Sonuç olarak Chance, çok çarpıcı ve dünyayı değiştirecek gibi kokmuyor. Markanın isminin büyüklüğü sebebiyle Chanel’den beklenti genel anlamda fazla oluyor ki bu da makul bir talep fakat Chance süper yaratıcı veya hiper aktif değil. Sanki ilkbaharın sıcak günlerini müjdeliyor ya da sonbaharın ılık hüznünü seriyor önümüze. Kremsi limonlu çiçekler ve misk-paçuli işbirliğinden oluşan Chance’deki bazı nüansları zaman zaman markanın erkek parfümü Allure Homme Sport’a hafiften benzettim. Tabii onun kadar şekerli ve baharatlı değil Chance.

Saydam ve aydınlık Chance asla Gucci Rush kadar provakatif değil. Onun uysal tarzı her yaştan kadına uyacaktır. Çok soğuk kış günleri dışında her zaman kullanılabilir. Benim kullandığım ilk formülasyon olan EDP idi. Daha sonra EDT’si de piyasaya sürülmüş. Performans anlamında harikalar yaratamıyor. İlk patlama dışında tene yakın duruyor. Kalıcılığı kumaş üzerinde iyi. Kokusunun tasarımını parfümeri dünyasının ustalarından Jacques Polge yapmış.

Günlük kullanım, sosyal faaliyet ve ilkbahar- yaz sezonu kokusudur. Tene bolca sıkılabilir. Kaliteli ve ferah bir çiçeksi kolonya havasındadır. Kalıcı parfüm ve fark edilirlik bu açıdan düşünülmelidir. Akışkanlık hızlıdır ve tene çabuk yerleşmektedir. Temiz, pozitif ve enerjik aromalar verir. Sade, basit ve minimalist bir karakter gösterir.

Orijinal parfümler için diğer ürünlerimize göz atabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Chanel Chance Kadın Parfümü Edp 100 ML” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir