İndirim!

Dior Poison Girl Kadın Parfüm Edp 100 ML

109.99

-72%

Dior Poison Girl Kadın Parfüm Yapışkan, tatlı şekerli, yumuşak, pudralı ve kremsi bir yapısı var.

Stokta yok

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!

  • 7 gün değişim garantisi.
  • 17.00’dan önceki siparişler aynı gün kargoda!
Güvenli Ödeme

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Dior Poison Girl Kadın Parfüm Üst- buzlu turunç, portakal, limon,

Orta- Grasse gülü, neroli, Şam gülü, portakal çiçeği,

Alt- tonka fasülyesi, vanilya, kaşmeran, kediotu, karamel.

Christian Dior  Poison Girl- canlı ve enerjik turunçgillerle açılıyor. Portakal ve mandalina algılanmakta. Sonra beyaz çiçek harmanı var. Gül, yasemin ve portakal çiçeği burada kremsi ve yumuşak esintiler vermekte. Son bölümde pudralı iris, vanilya ve karamel var. Yapışkan vanilya ve karamel, yüksek tatlılık yapmakta.

Kapanış notalarının durumu dikkate alınarak, dengeli sıkılmalıdır. Dört- beş fıs yeter. Tatlılık genele yayılmış. Akışkanlık hızlı oluyor ve tene çabuk oturuyor. Aromalar katman halindedir ve sırası geldikçe algılanır. Turunçgiller, çiçeksi notalar ve yapışkan- şekerli notalar. Tene yakın durma eğilimindedir. Fark edilirliği, vanilya ve karamel vurgularından dolayı her zaman yüksektir. Gene aynı minvalde yapışkan- şekerli yapısı ve pudralı çiçekler söz konusu olduğunda, kalıcılık- kolonya tarzına göre biraz daha fazladır. Sonbahar- ilkbahar arası geçiş döneminde, soğuk havalarda ve akşam saatlerinde kullanılmalıdır. Dengeli dozaj verilirse, günlük kullanıma uyacaktır. Turunçgiller ve orta katmandaki yumuşak çiçekler rafine, temiz ve pürüzsüz yapısıyla beğeniliyor.

Poison ismiyle eskilerin devamı olduğunu vurguluyor. Girl ile onun yepyeni ve modern bir parfüm olacağının mesajı veriliyor. Şişe tasarımı ve rengiyle de ablası Hypnotic Poison’un yolunda olduğunu vurguluyor adeta. “Ben bir kız değilim, zehirim” mottosuyla masum bir kız değil, tehlikeli bir zehir olduğu mesajını Dior bize veriyor.

Dior’un yeni nesil rakiplerine cevabı olarak düşünülebilir Poison Girl. Hatta Hypnotic Poison’un yavaş yavaş eskimesi ve yıldızının sönmeye doğru evrilmesi yüzünden Dior’un Poison Girl hamlesini yaptığını düşünebiliriz. Tabii parfümün ismiyle genç kızları da Poison’ların içine çekmeye çalışıyor Dior. Bu anlamda gayet bilinçli davranıyor. Sonuçta parfüm kullanma yaşı bütün dünyada giderek düşüyor ve artık genç kızlar, büyük markalar için önemli ve atlanmaması gereken pazar. Biraz daha yakından inceleyelim artık Poison Girl’ü.

Parfümün açılışı oldukça tatlı ve leziz turunçgillerle gerçekleşiyor. Gayet canlı, dinamik, kaliteli ve modern kokan portakal kokusunu sevdim. Orta bölümde turunçgillerin verdiği meyvemsilik devam etse de koku karakteri çiçeksiliğe doğru kayıyor. Orta notalarda beyaz çiçekler ve gülün hakimiyetinden bahsedilebilir. Orta kısımdaki yapay ama kadınsı yapı tam da zihnimdeki kokuyla örtüşüyor. Parfümün bir yerlerinde böyle şekerli-çiçeksi-tonka fasulyesi-vanilya ile karşılaşacağımı tahmin ediyordum. Orta bölümde hafiften Hypnotic Poison esintisi var sanki. Son bölümde tatlılık hala fazla. Resmi olarak açıklanan alt notalarında tonka fasulyesi var. Kapanış vanilya-tonka eşliğinde gerçekleşiyor. Mumsu ve durağan vanilyadan bahsedilebilir.

Genellikle parfümlere seksi gibi şeyler söylemem. Çünkü artık her alanda öylesine çok kullanılıyor ki bu terim, içinin boşalmaya başladığını düşünüyorum. Onlarca belki yüzlerce parfüm (ağırlıklı olarak kadın parfümü) seksi temasıyla ve tanıtımıyla piyasaya sürülüyor. Onun için hemen hemen hiç kullanmamaya çalışsam da seksi kelimesini, Poison Girl gerçekten de sinir bozucu şekilde seksi, aynı zamanda yapay. Onun genlerini ablası Hypnotic Poison’dan aldığını düşünüyorum. Evet iki parfüm birbirini andırıyor. Poison Girl, belki de Hypnotic Poison’un daha güncellenmiş, modernleştirilmiş ve genç kızların hoşuna gidecek hale getirilmiş versiyonudur.

Acı portakal, Grasse gülü ve Venezuela tonka fasulyesi. Parfümün genelini düşündüğümde gayet yerinde olduğunu anlıyorum bu üç notanın öne çıkarılmasının. Açılıştaki turunçgiller gerçekten de acımsı, daha olmamış portakal kokusunu çağrıştırıyor. Genelde ferah parfümlerin üst notalarında kullanılan turunçgiller, burada ferah değil. Tam tersine leziz, cazibeli ve bolca tatlı. Bence parfümün en güzel yeri açılışı. Yüksek kaliteli turunçgiller ne yazık ki kısa zaman sonra yerini orta bölümdeki çiçeklere bırakıyor. Şimdi çiçeksi kısmı inceleyelim kısaca. Çok ilginç ve benzersiz olmayan feminen çiçekler hafiften yapay ve azıcık sıradan. Gül hissediliyor ama tam bir gül parfümü denemez Poison Girl. Daha çok farklı çiçeklerin oluşturduğu gayet tanıdık, ortalamanın altında kalitede, etrafa yayılan, tırnaklarını burnunuza geçiren, iddialı, dolu dolu, cazibeli, hırslı, çarpıcı, arkasından baktıran çiçeklere sahip Poison Girl. Onu kullandığınızda size pek boşluk bırakmıyor ve gerçek bir parfüm kullandığınızı hissediyorsunuz.

En kalıcı en etkileyici parfümleri sitemizde bulabilirsiniz

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Dior Poison Girl Kadın Parfüm Edp 100 ML” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir