İndirim!

Givenchy L’Interdit Kadın Parfüm Edp 80 ML

119.99

-66%

Givenchy L’Interdit Kadın Parfüm kendi sınırlarını aşmaya ve yasak olanın heyecanını tatmaya cesaret eden tüm kadınların kokusudur.

Stokta yok

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!

 • 7 gün değişim garantisi.
 • 17.00’dan önceki siparişler aynı gün kargoda!
Güvenli Ödeme

 

Givenchy L’Interdit Kadın Parfüm kendi sınırlarını aşmaya ve yasak olanın heyecanını tatmaya cesaret eden tüm kadınların kokusudur. Paçuli ve vetiverin yoğun dumanlı ve odunsu notaları, bu kokuya otantik, vahşi ve şehvetli bir güç verir. Yasemin, portakal çiçeği ve sümbülteberden oluşan beyaz çiçek notaları ve siyah odunsu notalar arasındaki güçlü kontrast, akılda kalıcı, sofistike, kadınsı ve son derece bağımlılık yaratan bir koku izlenimi verir.

 

 • Paçuli ve vetiverin yoğun dumanlı ve odunsu notaları, bu kokuya otantik, vahşi ve şehvetli bir güç verir.yasemin, portakal çiçeği ve sümbülteberden oluşan beyaz çiçek notaları ve siyah odunsu notalar arasındaki güçlü kontrast, akılda kalıcı, sofistike, kadınsı ve son derece bağımlılık yaratan bir koku izlenimi verir.

Parfümün açılışı şekerli meyvelerle gerçekleşiyor. Ferah olmayan üst notalarda baskın armut notası gözden kaçmıyor. İlerleyen dakikalarda armuda tatlı ve kadınsı sümbülteber ekleniyor. İlk saniyelerdeki meyveli yapının yerini feminen çiçekler alıyor. Vurucu ve saldırgan sümbültebere geri planda beyaz çiçekler eşlik ediyor. Sonlarda ilginç şekilde odunsu vetiver temasına dönüşüyor. Yapaylık sınırındaki sedir ağacı ve vetiver, neredeyse bir erkek parfümü kapanışını andırıyor.

L’Interdit, meyveli-çiçeksi-odunsu kokmakta. Parfümün ana yapısını genelde beyaz çiçekler, özelde sümbülteber oluşturuyor. Oldukça kadınsı ve çekici çiçekler gayet çarpıcı ve dikkat çekici. Sümbülteber bolca tatlı verilmiş ve bu durum onu modern koku trendlerine yaklaştırıyor. Orta kısımda zaman zaman karmaşık yapaylığa sahip ve kalite anlamında problemli ne yazık ki. Sonları hiç fena değil L’Interdit’in.

Parfümün katmanlı ve değişken davrandığını söyleyebilirim. Bu anlamda Givenchy’nin kimi parfümlerindeki zenginliği burada görebiliyoruz. Kokusal anlamda devrim yaratmasa da ana akım rakipleri arasında böylesine seksi sümbülteberi kullanan fazla örnek hatırlamıyorum.

L’Interdit, ilk anlarda etrafa saldırıyor fakat ilerleyen saatlerde sakinleşiyor. Başlangıcının benim için fazla şekerli koktuğunu anlıyorum. Orta kısımsa fazlaca kadınsı. Sonları en sevdiğim yeri oluyor. Orta kısımdaki problemi saymazsak ortalama bir ana akım parfüm hissiyatı veriyor. Bir şişesini almasanız büyük kaybınız olmaz diye tahmin ediyorum. Yine de modern şekerli sümbülteber parfümü arıyorsanız, sizi rahatlıkla kandırabilir.

Givenchy parfüm moda evinin en önemli ilham perisi olarak görülen aktris Audrey Hepburn’e adanmış bir parfümün modern sürümüne yolculuk edeceğiz. İlk olarak 1957 yılında yaratılan L’Interdit isimli kadın parfümü, ikonik kokular arasındaki yerini aldı. Yıllar içinde üretimi bitirilen 1957 çıkışlı L’Interdit’in, 2018 yılında yeni yüzüyle raflardaki yerini aldığına şahit olduk.

2018 çıkışlı yeni L’Interdit, Dominique Ropion, Anne Flipo ve Fanny Bal tarafından çiçeksi odunsu kompozisyon olarak geliştirildi. Givenchy’nin internet sitesinde, parfümün resmi tanıtımında cesur kadınlığa övgüden bahsedilmiş. L’Interdit’in unutulmaz, yoğun ve cesurca korkusuz karakterine vurgu yapılmış. Ayrıca geleneklere meydan okuyan ve bireyselliğinizi kucaklamak için davet olduğundan bahsedilmiş.

Enerjik aromasında mutluluk dolu bir feminenlik taşıyor. Kalp notalarındaki İris Çiçeği ve Paçuli, üst notalarında siyah frenk üzümü ve armut ile, orta notalarda samim yasemini ve Tunus portakal çiçeği, alt notalarda ise tonka fasülyesi, vanilya ve pralin ile birleşiyor. Sıcak oryantal kokular, çiçeksi ve tatlı gurme kokularla bir araya geliyor ve vazgeçilmez bir parfümü yaratıyor.

 

 • Givenchy L’interdit parfümünün dip notaları; paçuliyle beraber vetiver aromalarından oluşuyor.
 • Üst notasıysa; portakal çiçeği ve beyaz çiçek buketinden oluşmuştur.
 • Orta notasıysa; sümbülteber ve yasemin aromalarını barındırıyor.
 • Portal çiçeği, sümbülteber, yasemin ve beyaz çiçek buketi parfümde çok güzel uyum yakalamışlar.
 • Paçuli ile vetiver parfüme topraksı bir koku kazandırmıştır.
 • Kış ve sonbahar aylarında kullanıldığında daha iyi etki insanlarda yaratıyor.
 • Çiçek notalarıyla birlikte siyah odunsu notalar arası son derece güçlü bir kontrast sağlanmıştır.
 • Şişesiyle de aynı zamanda modern bir parfüm olduğunu kanıtlıyor. Kalın şekilde ki cam şişe ve boynunda ki siyah kurdelesiyle, insanların gözüne hitap ediyor. Aynı zamanda kurdeleyle uyumlu şekilde birleştirilen 4 G logosu da çok fazla ilgi çekiyor.

Givenchy L’interdit Size Neler Sunuyor?

 • Parfüm genel anlamda kadının yasakla olan başkaldırısını temsil ediyor.
 • Kadının kendini sınırlarını aşabilme hususunda cesaretli olduğunu ifade ediyor.
 • Şehvetli ve vahşi kadınları simgeliyor.
 • Portakal çiçeği, beyaz çiçek, odunsu, yasemin ve sümbülteber ile oluşan notaların arasındaysa güçlü kontrastlar oluşuyor. Bu kontrastlarsa parfüme; kadınsılık, akılda kalıcılık ve bağımlılık özelliklerini kazandırıyor.
 • Givenchy L’interdit parfümünün kokusu, insanları çok etkiliyor. Bu yüzden de insanlar kolay kolay parfümün kokusunu unutmuyorlar.
 • Aynı zamanda parfüm, zarifliği de simgeliyor.
 • Şık, unutulmaz kadınların kokusu diyebiliriz.
 • Genel anlamda Givenchy L’interdit, kullanıcılar tarafından çok beğeniliyor. Kalıcılık ve etrafa yayılma bakımından da parfüm tüketicilerden tam not alıyor.

Şehvetli parfümler için buraya göz atabilirsiniz

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Givenchy L’Interdit Kadın Parfüm Edp 80 ML” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir