İndirim!

Tom Ford Tobacco Vanille Erkek Parfüm 100 ML Edp

109.99

-69%

Tom Ford Tobacco Vanille Erkek Parfüm Londra’Ya Olan Tutkusu Bu Kokunun Esin Kaynağıdır.

Stokta yok

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsiz!

  • 7 gün değişim garantisi.
  • 17.00’dan önceki siparişler aynı gün kargoda!
Güvenli Ödeme

Tom Ford imzalı Tobacco Vanille erkek parfümü olarak geçebiliyor. Fakat bayan parfümü olarak da kullanılmakta. Yani bu parfüm için unisex – cinsiyetsiz diyebiliriz. 2007 yılında piyasaya sürülen Tobacco Vanille ‘başyapıt’ olarak nitelendirilmiş. O kadar çok sevilmiş ki Tom Ford’un yıllarca en çok satan parfümleri arasındaymış. Ki günümüzde de bu formunu koruyor çünkü kullanmayanlar bile ismini duyduklarını söylüyorlar.

Yurt dışındaki birçok parfüm bloğu parfümü abartmakta bir numaralar. Aslında abartmak biraz ağır bir tabir olarak gelse de 13 yıl önce çıkmış bir parfüm bugün bile bu kadar ses getirebiliyorsa ve satılıyorsa abartmakta haklı olabilirler.

Parfümün genel olarak erkeksi bir hali var. Ancak dediğim gibi kadınların da kullanabileceği bir şekilde tasarlanmış. Günlük kullanımdaki parfüm profili, erkeklerin kafasındaki ile çatışıyor ve kadınlar için ise özel kullanımlıklarına uygun. Yani; 2007 yılında, böyle ince işlenmiş bir parfümün çıkarılmış olmasının abartılması oldukça normal.

Tobacco Vanille Notaları

Peki, bu kadar özenle hazırlanmış bu parfümün notalarında hangi akorlar, hangi malzemeler yatıyor? Üst notalarda karşımıza tütün ve baharatlar çıkıyor. Burada tütün denilince kadınlar bir iki adım geri çekilebilir ve hatta erkek parfümü olarak bile fazla ağır gelebilir. Özellikle baharatlarla bezenmiş olması oldukça iddialı duruyor. Fakat açılışta karşımıza çıkan tütün kuru ve sigara hissi uyandırmıyor. Yanında baharat olduğu için pek tatlı da denemez. Bu özelliği ile fazla erkeksi kaçabiliyor ve biraz da benzersiz, ilginç duruyor. Ama asla kötü değil.

Orta notalarda tonka, tütün çiçeği, vanilya ve kakao bulunuyor. İşleri karıştıran da zaten orta kısım. Açılışta tütün ile daha önce karşılaşmadığınız bir koku karşınıza çıkarken orta bölümde bunu kakao ve vanilya ile birleştirince daha da çok şaşırıyorsunuz. Burada koku biraz yumuşuyor ve tatlımsı bir hâl alıyor ve hâlâ tütün ön planda. Ama bu tütün sizi rahatsız etmiyor. Aksine tatlı bir karanfil gibi gelen karşımın ne kadar ustaca hazırlandığının farkına varıyorsunuz.

Son notada ise odunsu akorlar ve kuru meyveler var. Saatler geçip kapanışa geçtiğinizde çok hoş bir kokuyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Tütün ve baharatlar tamamen geride kalırken vanilya ön plana çıkıyor ve kuru meyveler ile kendinizi rengârenk bir bahçede gibi hissediyorsunuz. Tabii, bu his parfümün son bölümünün yumuşak olduğunu düşündürebilir ama kesinlikle öyle değil. Baştan sona oturaklı bir koku olan Tom Ford Tobacco Vanille centilmen ve zarif hissetmenizi sağlıyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tom Ford Tobacco Vanille Erkek Parfüm 100 ML Edp” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir